bravo fc barcleona romaniaȘapte meciuri oficiale a jucat pana acum Claudio Bravo în tricoul Barcelonei, toate in campionat, suficiente pentru a stabili un nou record de imbatabilitate în poarta echipei blaugrana. Anteriorul record de 560 de minute, deținut tocmai din sezonul 1977-1978 de către fostul portar al echipei, Pello Maria Artola, a fost doborât de Bravo o dată trecute 21 de minute din meciul Rayo Vallecano – Barcelona .

Deocamdată, după meciul câștigat cu Rayo, scor 2-0, Claudio Bravo a adunat 630 de minute fără gol primit. Rămâne de văzut cât de sus va reuși să ridice ștacheta. Următorul meci pentru el, cel mai probabil, cel cu Eibar, pe Camp Nou. Asta dacă nu intervine vreo accidentare inoportună sau Luis Enrique nu îl ține pe banca de rezerve.